7x05 Shut Up, Dr. Phil

Moderátoři: DexTeR_X5, tutanchaton, Pěna

Odpovědět
Kackahaluzova
Phantom
Kontaktovat uživatele:

7x05 Shut Up, Dr. Phil

Příspěvek od Kackahaluzova » sob 22. říj 2011 18:58:08

Doufám, že nevadí, že jsem vytvořila já diskuzi :) .

Jinak epizoda byla zajímavá. Bylo hezké vidět Spikea a Cordelii v SPN. Myslim, že kdyby mi nekdo nerekl, že jsou to oni tak bych je nepoznala. Akorát myslím že by Dean už konečně měl kápnout božskou. Když je smutný jsem smutná z něho :( . Taková oddechová epizoda asi davam 3 z 5 :) .
Obrázek
"I'm Batman".
- Dean Winchester

Cora
Shadow

Re: 7x05 Shut Up, Dr. Phil

Příspěvek od Cora » ned 23. říj 2011 11:03:05

Chudák Dean, žere ho svědomí a chybí mu Cas. A vypadá to, že je na začátku kariéry alkoholika. Navíc je čím dál jasnější, že to, že zabil Amy praskne.
Souhlasím, bylo fajn vidět Cordelii a Spikea, ale přiznávám, že bych je asi taky nepoznala. Teda Cordelii určitě ne, jelikož si ji pamatuju jako mladou holku a tady vypadala ........ no řekněme na svůj věk.
Nechci být za moralistu, ale Dean zabil Amy, protože nebyla člověk a pár lidí zabila (i když měla důvod), takže podle stejného měřítka měli zabít minimálně tu čarodějku nebo oba dva. Je jen otázkou času, kdy se zase pohádají a zlikvidují každého, kdo se jim postaví do cesty.
No každopádně díl to byl dobrej a celkově 7 si zatím drží dobrou, koukatelnou úroveň. Jen tak dál...

A kdyby někoho zajímalo, jak se to bude vyvíjet dál, tak tady je rozhovor se Serou:
http://www.aoltv.com/2011/10/21/superna ... re_twitter

Kackahaluzova
Phantom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kackahaluzova » ned 23. říj 2011 11:17:19

No podle mě je nezabili protože by se jim to stejně jen tak lehce nepodarilo. Jak to na konci zkouseli jim stejně nevyslo a nez by nasli jiny zpusob uz by byli mrtvi.

Jinak myslim že Dean uz by mel konečne kapnout bozskou ohledne Amy. Vim že Dean je Dean a nikdy se mu moc dobre nemluvilo se Samem ale podle me se uz za tech 7 let poucil a mel by ukazat pokrok :) .
Obrázek
"I'm Batman".
- Dean Winchester

Padme
Monster

Příspěvek od Padme » ned 23. říj 2011 16:52:57

Koláč versus kuřecí pařátky... LOL :lol: :lol:

Charisma už je pěkně stará vydra, ale pořád má charisma a James je prostě James - ráda jsem je zase viděla v akci.
Díl oddechový i úsměvný, občas taky pěkně krvavej ekl :twisted:

Nicméně je jasné, že se schyluje ke kolizi mezi bratry, ale upřímně - aby to nějak fatálně vygradovalo jen kvůli zabití Amy - to se mi fakt zdá málo. Buď se to provalí a Sam bude vytočenej max půl dílu, nebo se budou ještě dál "podjebávat" různými tajemstvími navzájem. Pořád to ale nemá na Samovy pletky s Ruby, takže fakt nevěřím, že se chystá nějaká epic hádka. Na tu se toho fakt nestalo nic tak strašnýho.

A Deanův alkoholismus? Come on. Pokud je ten důvod, že má určitý strach ze Sama a ztráta Casse, tak to beru - ale jak říkám, za mě je to pořád málo.

BTW - název příštího dílu mě fakt naladil, i když teaser nenaznačuje, že by se jednalo o to, nač myslím (ale škoda, že už tam není Cas :lol: :lol: )

Kackahaluzova
Phantom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kackahaluzova » ned 23. říj 2011 17:08:40

@Padme: S tou Ruby s tebou souhlasím. Rozhodně to nedopadne jako na začátku 5. série kde strávili několik dnů separováni a jedině budoucnost je ovlivnila.

No podle toho co sem slyšela Cas nechysta zatim comeback a ten nezev epizody by Destiel dost vystihoval. Ale podle proma to spis vypada na nejake AU jako treba 4x17 :) .
Obrázek
"I'm Batman".
- Dean Winchester

Panthera
Demon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panthera » ned 23. říj 2011 20:39:04

A možná příjde i kouzelník aneb leviathani jsou v loji...
Sice se nějaký ten styl Deus Ex Machina dal čekat, ale že by pár staletí starý kouzelník věděl, jak zastavit leviathany? I když, řekněme, že to bylo nepřímo a metodou pokus omyl.
Nastolení války Roseových do světa kouzelníků, ale proč ne, alespoň něco kapku originálního. :)

Na druhou stranu, tento díl mě nijak neoslovil. 5/10
Obrázek
Just have a refreshing way of summarising complex moral dilemmas into simple terms...
Koblihum destielis absensus

Padme
Monster

Příspěvek od Padme » pon 24. říj 2011 11:26:42

Panthera píše:A možná příjde i kouzelník aneb leviathani jsou v loji...
Sice se nějaký ten styl Deus Ex Machina dal čekat, ale že by pár staletí starý kouzelník věděl, jak zastavit leviathany? I když, řekněme, že to bylo nepřímo a metodou pokus omyl.
Nastolení války Roseových do světa kouzelníků, ale proč ne, alespoň něco kapku originálního. :)

Na druhou stranu, tento díl mě nijak neoslovil. 5/10
Panthero, od tý doby, co tam není Mishák, jsi strašně stručná. :) aspoň nějakej komenář k Deanovu snu by to chtělo ;) :lol:

Panthera
Demon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Panthera » pon 24. říj 2011 17:18:55

Padme píše:Panthero, od tý doby, co tam není Mishák, jsi strašně stručná. :) aspoň nějakej komenář k Deanovu snu by to chtělo ;) :lol:
Inu, tak probírat sen bychom chtěli... :D
Čistě teoreticky, když bych vzala v potaz Freudovy výklady lidského ega a jeho vliv na sny, tak je prostě Deanovo superego ovládáno sexuální touhou a hádejme, po kom. Přičemž veškeré jeho negativní emoce jsou jen výplodem neuspokojení tohoto vnitřního já. 8-)
P.S.: Šutráky neberu a zeleninu jedině čerstvou. ;)
Obrázek
Just have a refreshing way of summarising complex moral dilemmas into simple terms...
Koblihum destielis absensus

Padme
Monster

Příspěvek od Padme » pon 24. říj 2011 18:28:26

Panthera píše:
Padme píše:Panthero, od tý doby, co tam není Mishák, jsi strašně stručná. :) aspoň nějakej komenář k Deanovu snu by to chtělo ;) :lol:
Inu, tak probírat sen bychom chtěli... :D
Čistě teoreticky, když bych vzala v potaz Freudovy výklady lidského ega a jeho vliv na sny, tak je prostě Deanovo superego ovládáno sexuální touhou a hádejme, po kom. Přičemž veškeré jeho negativní emoce jsou jen výplodem neuspokojení tohoto vnitřního já. 8-)
P.S.: Šutráky neberu a zeleninu jedině čerstvou. ;)
Nezklamala! :lol: :lol:

janča
Monster

Příspěvek od janča » úte 25. říj 2011 20:12:47

Bratři měli velkou kliku, že Don byl takový pohodový, rozumný, mohl je klidně nechat ve spárech své ženy (vždyť i pro něho byli oni nepřátelé – lovci). A že tam přišel zrovna ve chvíli, když je „dusil“ ten Leviatan? Náhoda. Že ho omráčil elektrickým výbojem? Zkusil to a náhodou mu to vyšlo. Manželé Starkovi byli v této epizodě prakticky v hlavní roli.
Dean byl s tou skleničkou v ruce od začátku seriálu viděn skoro v každé epizodě. Někdy to bylo horší (např. když na konci druhé řady ztratil Sama) a nejhorší to bylo do poloviny čtvrté řady (kdy v alkoholu se snažil utápět svoje vzpomínky na peklo). I když si „přihne“ stále dobře řídí Impalu, bleskurychle tasí pistoli, ruka se mu nechvěje, uvažuje reálně, vtipkuje – na protialkoholickou léčebnu to zatím není. Jen teď má těžké období, ztratil přítele, od bratra neví co může v budoucnu očekávat (kdyby mu náhodou „ruplo“ v hlavě, může ho i zastřelit).
Dean si všechno si moc bere, má pocit zodpovědnosti, tíží ho svědomí za minulé činy. Sam jakoby během jednoho okamžiku všechno hodil za hlavu. Každý z bratrů je zkrátka jiný. Tak nějak to i Dean vyjádřil: „Já jsem já a ty Same jsi ty.“ A Dean by měl Samovi oplatit „stejnou mincí“ – „Když mě pořád chceš zpovídat, mluvit, začni ty první a netluč mě do hlavy takový kraviny, že jsi v pohodě. Já jsem taky byl v pekle a vím, že to na člověku zanechá následky. Dlouho jsem to v sobě dusil. V jednom máš brácho pravdu, je třeba se vypovídat, tak mluv.“
Tohle jsou pouze mé pocity od toho okamžiku, kdy Sam „vymazal“ minulost ze svého srdce.
Ale samozřejmě všechno může být jinak a Sam je opravdu tak silná osobnost, že to ve svém nitru zvládá tak dobře, jak to ukazuje navenek. Snad se časem pravda ukáže.
A ještě na závěr, mohli na začátku epizody nechat Samovo cvičení, bylo to fakt legrační. :D

Odpovědět