14x14 Ouroboros

Moderátoři: DexTeR_X5, tutanchaton, Pěna

Odpovědět
Nines
Demon

14x14 Ouroboros

Příspěvek od Nines » sob 09. bře 2019 8:07:58

Jedno se musí nechat: s trailery to umějí. Všechno bylo zase naopak, než tam ukázali.

K dílu samotnému: část s gorgonou byla fajn, i když trochu zbytečně rozvláčná. A vážně, to musel zase Castiel být úplně k ničemu? Anděl proti příšerce? :roll:

No a Michael ... škoda ho, škoda. Trochu jsem doufal, že Chucka ještě pozlobí, měli to dobře našlápnuté. To, jak přinutil Rowenu říct "yes" moc smysl nedávalo, ale lepší ona, než nějaký bezejmenný lovec v bunkru.

Jack je už přes dvě série taková jejich deux ex machina. I s nouzovým kouzlem na ukrajování z duše má dost sil, aby zničil nejsilnějšího archanděla, co se tam dosud objevil. A potom, co ho zničí tak si ještě nechá jeho grace jako zákusek. Jak?
Nemluvě o tom, že to stejné mohl přece udělat x dílů zpátky, když se s Michaelem prali v tom hotelu.

Zajímavé je, Gabrielova grace mu vůbec nepomohla a Michaelova ho teď naplno vyléčila.

Moc se mi to nelíbilo, ale asi prostě potřebovali Michaela pryč a Jacka zase jako supermana, aby se mohli věnovat něčemu jinému. Ale čemu?

Snad nás příjemně překvapí :roll:
Snad mají v ruávu nějaý zvrat. Třeba, že Michael nebyl "big bad" této sezóny, ale někdo jiný. Třeba ... Jack?

Jinak jestli ten příběh ho "chicken and snake" dával někomu smysl v návaznosti na tento díl, tak sem s tím :lol:
Obrázek

motus
Phantom

Re: 14x14 Ouroboros

Příspěvek od motus » sob 09. bře 2019 21:49:20

No zatím nemůžem vědět co Jackovi udělalo, když sežral Michaela. Jestliže mě teda paměť neklame, tak epizoda končila tím, že ukázal křídla. A v promu na další epizodu nebyl. Akorát v popisu na epizodu je psáno, že by měl navštívit s Deanem nějakého starého známého.

K záporákovi série...už nějakou dobu se vědělo, že záporákem série není AU Michael. Osobně bych tipoval Lucifera, kterej je zatím u ledu anebo Jacka, kterýmu by mohlo hrábnout. Ostatně, některá epizoda se jmenuje "Jack in the Box", což teda může znamenat absolutně cokoliv, ale dobrej hint je, že v angličtině Luciferově Kleci říkali občas i "the Box".

Taky mě docela nasralo, že byl Castiel v souboji k ničemu, ale na jeho obranu si teď vůbec nevzpomenu, zda je mocnější Anděl anebo polobůh.

A popravdě mě už i docela nasírá, že po 14 letech jsou oba Winchesterové asi stejně blbí a pokaždý dojdou do bitky s někým tak, aby hned skončili na zemi.
Saving people, hunting things. Family business.

Nines
Demon

Příspěvek od Nines » ned 10. bře 2019 11:35:35

Tak oni musejí skončit na zemi, aby dostala prostor i jiná postava, co to zrovna potřebuje (v tomto případě Jack).
Je to dementní, ale jinak to asi nejde. Zase demigod vs human se to dá pochopit, spíš ten chudák Castiel.

Přehrál jsem si znova scénu, kde je Michael všechny tři pošle na zem. Jack stojí a čučí a Misha vypadá vyloženě otráveně :lol: :lol:

Ohledně záporáka: já nějak nevysledoval, že s Michaelem na to nepočítají. Četl jsem včera teorii, že Jack spálil duši celou, takže bude ještě horší, než Mickey a Lucifer dohromady: super nadupaný nephilim, který není zlý, ale je bez duše, vezmi si, jak lovil Sam, v S6, když duši neměl a teď kdyby se stejným způsobem "dobro" pokoušel dělat Jack.

No a "Jack in the box", nevím, jestli tak říkali Luciferově kleci, ale určitě tak říkali té bedně, co postavil Dean a chtěl se tam ještě pár epizod zpátky zavřít. Když by udržela archanděla, nephilima asi také.

Ohledně Lucifera už je to na hlavu. Ukážou terminátora v empty a potom 10 dílů nic? :roll:

Četl jsem také teorii, že se Lucifer vrátí do Nicka, z klece vyskočí Michael a tito dva bráškové se spojí, aby zpacifikovali Jacka. Pak by si mohli se Samem a Deanem říct "co jsme si to jsme si, apokalypsu nechme bejt a vaše schránky už nepotřebujem" a odletět spolu ve znamení bratrské lásky za Chuckem a Amarou. Happy end :lol:
Obrázek

motus
Phantom

Příspěvek od motus » ned 10. bře 2019 12:15:08

Jako, já to chápu, ale je to volovina. Klidně by se u těch bitek mohli ze země zvednout a pokračovat v boji a různě by se střídali s útokama. Nebo by mohli jít zároveň. Bylo by fajn někdy vidět dokonalou souhru úderů a úhybů všech kladných postav souboji. Z toho mám popravdě, kdekoliv se to stane, docela nerdgasm :D

Já moc nechápu, proč si tam Jack tak pohrával s tou taškou, aby získal čepel, která by mu stejně byla k ničemu. To samý Castiel...jeho čepel by Michaelovi nic udělat neměla a stejně ji vytáhne, jako když šel na konci s12 zbytečně píchnout Lucifera, aby se nechal ještě debilnějším způsobem backstabnout... :D

No mně vždycky kamarádka posílá nějaký SPN facts z instagramu. Nevím, jak se ta stránka jmenuje, protože já ani insta nemám, takže to jde mimo mě. Ale mají tam zajímavý tipy.

Pokud mě paměť nešálí, tak Kleci v původním znění říkali někdy v s5 občas "the Box". No a Ma'lak (nepamatuju si jak se to píše) by měla být obdoba Klece, až na ty stovky pečetí jakožto zámků.

Nevím. Možná ho chtějí zatím nechat u ledu, ale nechat nás v napětí co s ním je. Jen tak mimochodem, co jsem občas četl na ofiko stránkách SPN na fb v komentech k různým trailerům a videím, tak obecenstvo už Lucifera taky nemusí. Dá se to vypozorovat i u trailerů k nový epizodě, občas jsem se tam s někým o tom chvilku bavil. No bohužel, CW trailery na epizody na svým YT kanále maže.

To by bylo popravdě dost ideální. Ale aby měli něco na další řadu, tak by se Lucifer rozhodl zabít Michaela (mužo na to teda asi má, aby mu to šlo lehce) a problém je zas na světě. :D

Co jsem pak ještě četl, tak ta Castielova úmluva s Cosmic Entity by měla prasknout v týhle řadě, ale řešit se to bude asi až v příští :)
Saving people, hunting things. Family business.

PadaHot
Shadow

Příspěvek od PadaHot » ned 10. bře 2019 13:24:03

Na záporáka tipuju téměř na sto procent Jacka. Spálil už celou svou duši a hlavně díky tomu, že už jsme dostali obrovskou nápovědu v bajce o hadovi a slepici. "Pořád nevím, jestli jsi ten had nebo ta slepice".
Co se týče slavných bitek Winchestrů, holt, nemají to nikdy domyšlené. Nechají se kolikrát naprosto nesmyslně knockoutovat. Autoři na to neberou ohled, nejspíš si nemyslí, že je to až tak důležité. Je to v SPN obrovská slabina.

korwin
Scarecrow

Příspěvek od korwin » ned 12. kvě 2019 14:42:09

Smutný je, že dříve byl Castiel big boss co kosil démony jak po másle, a v nových sériích z něj udělali skoro člověka. Nic moc navíc neumí, maximálně někoho vyléčí, ale jen za předpokladu, že to není moc vážný, třeba jako že má kuří oko či tak něco :-DDD

Odpovědět