14x20 Moriah

Moderátoři: DexTeR_X5, tutanchaton, Pěna

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nines
Demon
Příspěvky: 274
Registrován: pon 14. říj 2013 20:22:16

14x20 Moriah

Příspěvek od Nines » sob 27. dub 2019 11:29:37

Wow. Tak tohle finále se u mě řadí mezi špičku, cca mezi Swan Song (S5) a Sacrifice (S8).

Nedokázal jsem se pořádně zbavit pocitu, že ho měli vymyšlené trošku jinak a potom ho brutálně překopali po rozhodnutí, že S15 bude poslední.
Ale ať už to tak bylo nebo ne, výsledek je skvělý.

Začínáme klasicky - cliffhanger z předchozího dílu se vyřeší za 10 vteřin (to holt v SPN dělají; Michael vyhrál a za minutu nového dílu je v želízkách, Jack se vybourá ven z bedny a za pár vteřin odletí a nechá je být). Potom troška výplně a vtipů (scéna, jak Sam a Dean nemohli lhát byla dokonalá) a pak jdeme na Deux-ex-machina. To v SPN dělají taky. Bohužel. Ale tady si s tím poradili skvěle.

Když začali mluvit o "soul bomb", obracel jsem oči v sloup, stejně jako zlaté vejce je to jedna z věcí, co jsem doufal, že nechají zapomenutou.
Potom se zčistajasna objevil Chuck, měl trochu blbých nic neříkajících keců a potom na stůl hodil upgradovanou verzi Coltu.
To už jsem začal vrčet nahlas a zvažoval jsem nas*aný dopis tvůrcům.

Ale pak ... pak tam byl Samův rozhovor s Chuckem a ukázalo se, že chudáček AU Michael měl pravdu. Světy jsou pro něj jen návrhy a Dean a Sam jen televizní podívaná. Nejdřív to neladilo s tím, jak mluvil v S11 (Amara), ale potom jsem si uvědomil, že to vlastně sedí. On se tenkrát nevrátil světu pomoct, protože Amara byla moc velký problém, on se vrátil, protože byl on sám osobně v ohrožení.
A v Season 5, jeho pomoc? Chtěl, aby show pokračovala, přece jen svět, co ovládl Michael nebo Lucifer už viděl jinde.

Trochu to zavrtalo v hlavě a potom přišla scéna na hřibitově. A Chuck sledoval své loutky, jak dělají, to co chtěl.
Trochu mi zamrzelo, že jim podobnost s Abraham - Isaac musel vysvětlit tak polopatě, doufal jsem, že to napadne Sama anebo Castiela.
Ale jinak? Dokonalá scéna.
Děti neudělali, co bůh chtěl, tak je potrestá. Místo potopy vypustíme všechny duše z pekla a bohův příběh jde do finální sezóny.

S Jackem můžeme ještě počítat. A asi i s Billie, Shadow a ... kdo ví?

U show jako Supernatural je Chuck, bůh, ten, kdo Sama a Deana protáhl skrze patnáct let pekla pro své vlastní potěšení, ideální finální nepřítel.
A třeba tvůrci konečně vytáhnou z klece Michaela, z empty Lucifera a nebude to jen jedna dvojice bratrů, co si to s bohem bude chtít vyříkat.

Uvidíme :twisted:

Postřehy - většina z toho, co řekl Chuck je samozřejmě kývnutí k divákům

- "British MOL? Not great, but OK"
- "Ugh, Billile. I liked the old Death better." My taky, Chucku, my taky :roll:
- Jack mohl aspoň trochu zabojovat. Člověk bez duše, prvnostní instinkt by mělo být přežití a ne si kleknout a čekat.
- Návrat ženy v bílém a Bloody Mary - krásná nostalgie a upozornění, že když bůh chce tak všechno, co kluci udělali, bylo k ničemu.
Obrázek

Jožo16592
Scarecrow
Příspěvky: 1
Registrován: ned 28. dub 2019 13:00:40

Re: 14x20 Moriah

Příspěvek od Jožo16592 » ned 28. dub 2019 13:05:40

Osobne som zvedavý na poslednú sériu....Akože Jack nič zlé ani nerobil a každý ho chcel zabiť aj Dean A Chuckovi by mal niekto už nakopať zadok za to čo robí,teda aspoň ja by som si to prial,ale čo sa potom stane to neviem :D

korwin
Scarecrow
Příspěvky: 8
Registrován: pát 02. úno 2018 22:16:37

Re: 14x20 Moriah

Příspěvek od korwin » sob 08. čer 2019 1:08:00

Nevím sorry, ale bůh jako zápornej hrdina??? Z toho seriálu se stal hroznej sranec, ti už neví co by vymysleli. A proč by jim proboha dával zbraň co ho může zabít? Proč neudělá zbraň co zabije všechno krom něj? Bůh je jako blbec??? A i kdyby ji měli, tak může jednoduše zastavit čas, zbraň si vzít a všechny je vymazat z existence. Doufám, že v příští sérii nebude jako hlavní záporák bůh. Pokud jo, tak to bude strašná sračka.

Odpovědět